Pia Fidelis

Starověká Římská říše ovládala Evropu po téměř 500 let. Byla nositelkou nejen hospodářského, ale i kulturního a sociálního rozmachu. S pomocí svých mocných legií rozšiřovala kulturu Říma do bližších i vzdálenějších civilizací. Na vrcholu své moci se říše přiblížila i hranicím dnešní Moravy a pro její zabezpečení zde legionáři zbudovali řadu táborů. Některé z nich byly menší a zanedlouho zanikly, jiné naopak čítaly několik tisíc vojáků, kteří v ležení žili i po mnoho let. Nejvýznamnější moravskou stanicí byla pevnost založená nedaleko Mušova. Tábor byl z vojenského hlediska umístěn na strategickém místě, které vojsku skýtalo dobrý rozhled krajinou a umožňovalo vhodné obranné postavení. Místo bylo také ideální pro zemědělství, tolik důležitého pro zásobování pevnosti. Úkolem ležení bylo mimo jiné rovněž poskytovat ochranu významným obchodním stezkám a centrům barbarského osídlení. Při vykopávkách vedených ve 20. století zde byl nalezen vinařský nůž dokazující, že jednou z pěstovaných plodin bylo i víno, které tvořilo nedílnou součást římské kultury, a Řím tak lze považovat za zakladatele vinařství na Moravě. Legie, která na tomto místě sídlila, byla známá pod jménem Legio Decima Gemina Pia Fidelis - Legie desátá, zdvojená, loajální a věrná.

Řada vín Pia Fidelis navazuje na tradici moravských vinařů a najdete v ní jen vybraná špičková vína, vyrobená předními vinaři z vinohradů na Moravě. Tyto limitované edice jsou připravované již před sběrem hroznů a celý proces spadá pod kontrolu kvality značky Pia Fidelis.

Nakupujte exkluzivně na našem e-shopu

Rulandské modré Pia Fidelis

Rulandské modré 2015

Pia Fidelis

výběr z hroznů
suché víno

VINAŘSKÁ OBLAST MORAVA
PODOBLAST Velkopavlovická
VINAŘSKÁ OBEC Velké Pavlovice
VINIČNÍ TRAŤ Staré hory

Alk. 14,5 % obj.

Cena: 259 Kč

 

Ryzlink rýnský 2016

Pia Fidelis

pozdní sběr
suché

VINAŘSKÁ OBLAST MORAVA
PODOBLAST Slovácká
VINAŘSKÁ OBEC Archlebov
VINIČNÍ TRAŤ Malíny

Alk. 12,5 % obj.

 Cena: 239 Kč

Ryzlink rýnský Pia Fidelis

Luxusní dárkové balení obou vín

Lahve jsou zabaleny do okrasného kartonu s popisem historie a značky Pia Fidelis.

 

Copyright © 2019, Vína-sekty.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Powered by CloudSailor
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.